SAM

Smarttek Bilişim

Yazılım Varlık Yönetimi


Yazılım Varlık Yönetimi (SAM), kurumunuzun BT varlıklarını yönetmek ve optimize etmek için bir dizi kendini kanıtlamış işlem ve prosedür içeren bir en iyi uygulamadır. SAM’i uygulamak, yazılım yatırımlarınızı korur ve nelere sahip olduğunuzu, bunların nerede çalıştığını ve kurumunuzun varlıklarını verimli kullanıp kullanmadığını belirleme konusunda sizlere yardımcı olur.


SAM size aşağıdaki konular ile ilgili yardımcı olabilir

Daha güçlü ve sağlıklı bir mali konum için maliyetleri ve iş risklerini kontrol etme.

Sahip olduklarınızla daha fazlasını gerçekleştirebilmeniz için mevcut yatırımlarıoptimize etme.

Artırılmış esneklik ve hız sayesinde, şirketinizin gereksinimleri doğrultusunda boyut ve olgunluk açısından büyüme.


Aşağıdaki dört temel adımı uygulayarak, SAM’i kurumunuzda kullanabilirsiniz:

Envanter çıkarma. Nelere sahip olduğunuzu öğrenin.

Düzen Kurma. Tüm yazılım lisanslarınız ve belgelerinizi düzenleyin.

İlkeler ve prosedürler oluşturma. Yazılım yaşam döngüsünün tüm aşamalarında yeni standartlar ve ilkeler oluşturun.

SAM planınızı koruma. SAM planınızı ara sıra yapacağınız kontroller, envanterler ve çalışan eğitimi boyunca güncel tutun.


SAM

Vizyonumuz

Bilişim Teknolojileri alanında tercih edilirliği artırarak Türkiye pazarında özellikle yazılım sektöründe marka imajını güçlendirmek, sektördeki bilgi kirliliğinden arındırılmış şeffaf hizmetler sunarak, yarına hep bir adım önde, hep daha büyümüş ve gelişmiş olarak başlamayı hedefliyoruz.

Misyonumuz

Dostluk, saygı, dürüstlük, hakkaniyet gibi insana özgü güzel hasletleri tüm çalışanlarımızla birlikte prensip edinerek, İleri Bilgi Teknolojileri hizmeti sunduğumuz işletmelerde memnuniyet ve devamlılığı sağlamak öncelikli görevimizdir. Bu görevi gerçekleştirebilmek için bilişim sektörünün tüm yeniliklerini yakından takip ederek uygulama kapasitesine sahip olmakla birlikte çalışkan, hızlı, eğitimli ve becerikli bir ekip ile sistemin ve çalışanların sorunlarına ve ihtiyaçlarına alternatif çözümler üreterek; birlikte çalıştığımız ailemize yalnız olmadıklarını, teknoloji alanında tam destek alacaklarını, aksamayan işleri ve gizlilik politikalarımızla güvende olduklarını hissettirmeyi amaçlamaktayız.